Hidrolik Direksiyon Tamiri

1952 yılında kullanılmaya başlayan hidrolik direksiyonlar günümüz araçlarında sıklıkla kullanılan direksiyon sistemleri arasında yer alır. Hidrolik sıvısı ile çalışan hidrolik direksiyonlar oldukça rahat kullanılabilen ve kolayca yön verilebilen yapıdadır. Güvenlik açısından da oldukça önemli bir görev üstlenen hidrolik direksiyonların genel özellikleri şu şekilde ifade edilebilir:

  • Sürüş esnasında yapılan herhangi bir ani fren anında hidrolik direksiyon ile araç kontrolü çok daha kolaydır.
  • Sürücü araç kullanırken minimum enerji sarf eder.
  • Direksiyon sertleşmesi sorunu yaşanmaz.
  • Araçların park edilmesi sürecinde pratik kullanım sağlar.

Sakarya Hidrolik Direksiyon Tamiri

Ada Direksiyon; başta Sakarya, Kocaeli ve Düzce olmak üzere tüm müşterilerine hidrolik direksiyon çözümleri ile nitelikli bir servis hizmeti sağlar. Araçlarda bulunan hidroliğin devre dışı kalması veya hidrolik sisteminin yeteri kadar performans vermemesi bir dizi sorunlara işaret eder. Ada Direksiyon teknik kadrosu hidrolik sistemlerden kaynaklı sorunlarda en kapsamlı onarım hizmeti sağlar.

Hidrolik Direksiyon Nasıl Tamir Edilir?

Hidrolik direksiyon pasif hale gelirse direksiyon hareketi engellenmez ancak direksiyonun hareket kabiliyeti sertleşir ve şoförün daha fazla enerji harcamasına neden olur. Bunun yanı sıra hidroliğin yağ eksikliği veya sızıntı yaşaması da hidrolik arızalarının başlıca nedenleri arasındadır. Hidrolik direksiyon tamiri ihtiyacı hisseden kullanıcılar genellikle direksiyon pompasından gelen seslerden, direksiyonun rahatlığını kaybetmesinden veya araçta yer alan uyarı ışıklarının yanmasından şikayet eder. Ada Direksiyon öncülüğünde gerekli kontrolleri yapılan araçlarda mevcut sorun tespit edilerek sorunun kalıcı bir şekilde çözümlenmesi adına nitelikli bir çalışma sarf edilir.

Hızlı iletişim
  • 0 264 275 11 22
  • 0 541 266 54 54
  • bilgi@pehlivandireksiyon.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim