Sakarya EPS Tamiri

İngilizce bir kalıbın kısaltılmış adı olup “Elekctric Power Steering” kalıbını ifade eder. İngilizce bu kalıbın Türkçe tercümesi ise “elektrikli performans sürüşü” şeklinde çevrilebilir. Adından da anlaşılacağı üzere EPS sistemi, araçtaki direksiyon mekanizmasına ait bir sistemdir. Otomobil markalarının son yıllarda EPS direksiyon sistemine sahip araç ürettiği, daha çok bu alana yönelik çalışmalar yaptığı gözlenmektedir. EPS direksiyon mekanizmasına sahip araç kullanımının artmasıyla beraber EPS den kaynaklanan sorunlar da gündeme gelmektedir. EPS arızlarının uzman ellerce tamir edilmesi önemlidir. Zira bu mekanizmalar oldukça hassas mekanizmalardır. Yapılacak herhangi bir yanlış müdahale ile daha büyük zararlar verilebilir. Bu noktada Ada Direksiyon gereken EPS direksiyon tamir hizmetini yetkin kadrosu ile sunmaktadır. Sakarya, Kocaeli ve Düzce başta olmak üzere her yerden müşterilerine en kapsamlı çözümleri sağlamaktadır.

Sakarya EPS Tamiri

EPS direksiyon mekanizmaları elektronik devrelerden oluşur. Elektrik devresine aşırı bir yüklenme meydana geldiğinde EPS tamiri ihtiyacı doğar. Zira yoğun yüklenme nedeniyle elektrik devrelerinin çalışmasında bazı problemler görülebilir. Yine elektrik sisteminden kaynaklı EPS sorunlarından birisi de yoğun yağışlı günlerde mekanizma içerisine sızan su nedeniyle meydana gelir. İfade edilen hallerde veya başkaca nedenlerle oluşan EPS direksiyon arızası için muhakkak deneyimli bir kadrodan yardım almak gerekir. Bu anlamda Sakarya, Kocaeli ve Düzce merkezli faaliyet gösteren Ada Direksiyon gerekli çözümleri sunar.

EPS Uyarı Işığı Neden Yanar?

EPS uyarı ışığı yanması zaman zaman kullanıcıların başına gelen ve nedenini merak ettiği hususlar arasındadır. EPS ışığı, kontak anahtarının açık konuma gelmesinin ardından dört saniye kadar yanar ve de motorun çalışmasıyla söner. Bunun yanı sıra EPS sisteminde meydana gelen arızalar olduğunda da EPS uyarı ışığı yanmaktadır. Şayet ışık sürüş esnasında yanarsa bu durumda muhakkak teknik servise gösterilmesi ve gereken servis hizmetinin alınması gerekir.

Hızlı iletişim
  • 0 264 275 11 22
  • 0 541 266 54 54
  • bilgi@pehlivandireksiyon.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim